Kwas migdałowy 40%

Kwas migdałowy jest kwasem AHA pochodzącym z hydrolizy wyciągu z gorzkiego migdału.
Zalecany jest do każdego rodzaju skóry, również bardzo delikatnej i wrażliwej gdyż posiada cząsteczki o dużym rozmiarze, a więc penetracja przez warstwę rogową jest wolniejsza i nie wywołuje szczypania ani podrażnienia.

Jest z powodzeniem używany do zabiegów w przypadku skóry trądzikowej, podrażnionej i z nieregularną pigmentacją. Preparat może być stosowany przez cały rok. Wyraźnie poprawia naturalny koloryt skóry, rozświetla, usuwa powierzchowne przebarwienia, wyrównuje powierzchnię, rozjaśnia i dodaje blasku. Poprawia owal twarzy, wygładza drobne zmarszczki. Może być użyty jako zabieg przeciwstarzeniowy, dla skór z nierównomiernym kolorytem. Kwas migdałowy to zabieg całkowicie bezpieczny, nieagresywny, nie dający efektów ubocznych, gwarantujący efekty działania.

Kwas migdałowy zaleca wykonywać w ilości 4-6 zabiegów, co około dwa tygodnie. Kwas migdałowy to zabieg całkowicie bezpieczny, nieagresywny, nie dający efektów ubocznych, gwarantujący efekty działania.

Właściwości kwasu migdałowego
- duża zdolność przebudowy skóry
Kwas migdałowy posiada zdolność zwiększania syntezy kolagenu i elastyny

- działanie rozjaśniające
Melasma, przebarwienia pozapalne i plamy słoneczne ulegają złagodzeniu pod wpływem produktów na bazie kwasu migdałowego.

- działanie seboregulacyjne, przeciwdrobnoustrojowe i antybakteryjne
Kwas migdałowy kontroluje i normalizuje ilość tłuszczu przenikając do mieszka włosowego i redukuje bakterie P. acnes poprawiając wygląd skóry z występującymi krostami zapalnymi, zaskórnikami, trądzikiem grudkowym, zapaleniem mieszków włosowych i trądzikiem różowatym.