Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich dawek substancji aktywnych. Mezoterapia jest metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry, jej odmłodzenia (stanowi wartościowy składnik medycyny anti-aging), a także w leczeniu cellulitu. Oprócz wprowadzania substancji leczniczych mezoterapia igłowa ma dodatkową zaletę, którą jest uraz skóry. Podczas procesu gojenia dochodzi do licznych etapów regeneracyjnych i stymulujących procesy naprawcze, w tym do wzrostu częstotliwości podziałów fibroblastów, które zwiększają produkcję kolagenu i elastyny, których wraz z wiekiem ubywa w obrębie skóry.

Ponadto wielokrotne nakłucia powodują:
• poprawę metabolizmu komórek skóry
• powstanie nowych naczyń krwionośnych
• poprawę mikrokrążenia
• stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki
• hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników
• prawidłowe odżywianie skóry.

Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest za pomocą nowoczesnego urządzenia Derma Pen, które wykorzystywane jest m.in. do regeneracji skóry, usuwania zmarszczek oraz leczenia blizn i redukcji rozstępów. Specjalne „pióro” szybko i skutecznie niweluje niedoskonałości skóry.

Derma Pen wytwarza w skórze kanaliki tzw. mikrouszkodzenia powodując tym samym zwiększenie wytwarzania kolagenu i elastyny, co sprawia, że skóra wolniej się starzeje.
Podstawowym zadaniem Derma Pen jest usunięcie martwego naskórka i rozluźnienie połączeń między jego komórkami z jednoczesnym pobudzeniem do odnowy i regeneracji skóry. Prowadzi to do wzrostu przepływu krwi w skórze i pobudzenia fibroblastów do syntezy kolagenu i elastyny. Każdy kolejny zabieg stopniowo spłyca blizny oraz niweluje zmarszczki. Derma Pen pozwala na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, które oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł. Zabieg wykonany przy użyciu urządzenia jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla klienta. Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów.

Urządzenie posiada regulowaną częstotliwość nakłuć (os 25 do 90 razy na sekundę) co skraca czas zabiegu oraz zmniejsza jego bolesność. Iniekcje wykonywane są bardzo cienką igłą. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki (od 6 – 72 godzin)

Przeciwwskazania:
- Skłonność do tworzenia keloidów (bliznowców)
- Ciąża i okres laktacji
- Cukrzyca
- Padaczka
- Choroby nowotworowe
- Zaburzenia krzepliwości krwi, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
- Stany zapalne na skórze
- Zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry
- Autoimmunologiczne choroby skóry
- Trądzik pospolity i różowaty
- Osłabiona zdolność regeneracji skóry
- Stosowanie leków bezpośrednio na skórę
- Przerwana ciągłość skóry, otwarte rany
- Poparzenia
- Znamiona
- Zaburzenia czucia
- Terapia retinoidami (stosowane w ciągu ostatnich 6 miesięcy)
- Opalenizna (1miesiąc)
- Peelingi (na 4 tyg. przed zabiegiem)
- Depilacja woskiem lub pęsetą na 2 tyg. przed zabiegiem – w okolicy poddawanej zabiegowi
- Spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem)

Zalecenia pielęgnacyjne po zabiegu:
- bezpośrednio po zabiegu unikać basenu, sauny, ćwiczeń, gorących kąpieli i alkoholu (przez 7 dni po zabiegu)
- przez okres 30 dni po zabiegu obowiązuje całkowity zakaz opalania
- nawilżać skórę